FISTIK SİİRT
FISTIK SİİRT
FISTIK SİİRT

FISTIK SİİRT

Fiyat : ₺75,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Fıstık Siirt

Siirt fıstığının olgun taneleriyle beraber Antep fıstığından daha çok farklı olan Fıstık Siirt'i kalorisi değeri bakımından ise yeri apayrıdır. Günlük olarak kavrulmuş Siirt fıstığı yenilmesi durumunda kötü kolesterol olarak bilinen LDL yüzde on iki oranına düştüğü bilimsel yönden kanıtlanmıştır.

Kan glikozu ise yüzde on oranına düştüğü gibi şeker hastalığına karşı olarak koruyucu etki yaptığı gibi hususları tespit edilmiştir. Zengin demir yönünden B vitamini ve kalsiyum içeriği ile birlikte Fıstık Siirt'i kansızlık hastalığını önlediği gibi kilo alımına sebep olmadığı için yüksek antioksidan ile içeriğindeki nedenleriyle bir kaç kanser türlerine de çok iyi geldiği tespit edilmiş durumdadır.

Siirt Fıstığı Kilo Yapar Mı?

Siirt fıstığının özellikleri ise Antep fıstığı gibi yağlı ve kalorili olmamasıdır. Birçok yönden benzer olan kuruyemişler kadar kalori bulundurmadığı anlaşılmıştır. Uzmanlar tarafından yüz gr Siirt fıstığı beş yüz kaloriye denk geldiğini bildirmektedirler. Fıstık Siirt'inin fazla kalori içermemesinden dolayı bir miktar tüketilmesi durumunda tokluk hissi yarattığı bilinenlerin arasında yer almaktadır. Fıstık Siirt'i içerdiği yağın kendi beden tarafından ise tamamen emilmemesi sonucuyla vücut sağlığı korunur.

Fıstık Siirt'inin Enerji Açısından Yönü

Bir takım uzman tarafından yapılmış olan araştırmalarda zaten Fıstık Siirt'inin hücreleri kendisi tarafından emilmediğini göstermektedir. Bununla birlikte Hakeza Siirt fıstığının da tüketici dostu olduğu bilinmektedir. Hakeza Siirt fıstığını ise açarken harcadığımız enerjiden dolayı Siirt fıstığından almış olacağımız nerdeyse yüzde kırk bir oranında kullanmamız demek ve anlamına gelmektedir.

Siirt Fıstığı Faydaları

Zengin bir protein kaynağı yapısına sahip olmakta olan Siirt Fıstığında bulunan vitaminler ise şöyledir; A, E, C, B, B1, B6 vitaminleri bulunup bu yönden zengin bir besin kaynağı içeriğine sahiptir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül