FISTIK KENDY
FISTIK KENDY
FISTIK KENDY

FISTIK KENDY

Fiyat : ₺11,45(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Fıstık Kendy

Fıstık kendy, yer fıstığı çeşitlerinden biridir. Lezzet avcısı olan fıstığın farklı şekillerde işlenmesiyle ortaya çıkmış ve muhakkak tatmayanların tatması gereken bambaşka bir üründür.

Fıstık Kendy Nedir? Nasıl Yapılır?

Fıstık çeşitlerinden biri olan yer fıstığının çok farklı şekillerde işlenerek piyasaya sürülmesi, ortaya muazzam bir lezzet sunumu çıkarmaktadır. Yer fıstığının bal ve susamla kaplanması sonucu ortaya çıkan fıstık kendynin görselliği bile insanları etkilemekte ve bir albeni sunmaktadır. Baklagiller familyasından kabul edilen yer fıstığının bir çeşidi olan bu fıstık türü, gerçekten yemeye değer lezzettedir.

Fıstık Kendy Faydaları Nelerdir?

Fıstık kendy, yer fıstığının bir türevi olarak çok faydalı bir besin kaynağıdır.

Balın faydaları ve susamın faydalarını fıstıkla birleştiren bu muazzam lezzetin faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Fıstık, beden gelişimine katkı sağlayan bir besindir.
 • Bal ve susam birleşimiyle oluşan bu lezzet bedene güç verir.
 • Kansere karşı koruyuculuğuyla bilinen fıstık, bal ve susamla birleşince bu etkisini ikiye katlamış olmaktadır.
 • Özellikle mide kanserine karşı koruyuculuğu vardır.
 • Bağırsak sorunlarını çözüme kavuşturur.
 • Alzheimer hastalığına karşı da bir kalkandır.
 • Kolesterole iyi gelen bir besindir.
 • Oleik asit yönünden zengin olması, kalp rahatsızlıklarına karşı şifa olmasıdır.
 • Obezite problemlerini çözmektedir.

Fıstığın var olan bütün özelliklerini bünyesinde barındıran fıstık kendy, daha birçok faydasını da bünyesinde bulundurmaktadır. Burada yer verilenler bunlardan sadece bazılarıdır.

Fıstık Kendy Nerede Yetişir?

Sıcak memleketleri seven fıstığın ana vatanı Amerika’dır. Ülkemizde ise Adana, Hatay, Mersin ve Çukurova gibi sıcak iklime sahip topraklarda yetişir. Sıcağı çok sevdiği tamamıyla enerji deposu bir besindir. Bal ve susamın vücuda kattığı enerjiyle beraber özellikle soğuk havalara karşı bünyeyi korur.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül