FISTIK KABUKLU
FISTIK KABUKLU
FISTIK KABUKLU

FISTIK KABUKLU

Fiyat : ₺19,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Fıstık Kabuklu

Fıstık kabuklu tuzla kavrulmuş haliyle atıştırmalık kuruyemişler arasında en sık tüketilenlerden birisidir. Yer fıstığı bazı bünyelerde alerjik etki gösterse de dayanılmaz lezzetiyle herkes tarafından sevilmektedir. Fıstık kabuklu bir şekilde tüketildiğinde ayrı bir eğlence olarak görülmektedir. Fıstığın lezzetli olmasının yanında insan sağlığı için de önemli faydaları bulunmaktadır. Fıstık toprak altında yetişen bir yemiş türü olarak hormon ve zirai ilaçlardan en az etkilenme özelliğine de sahiptir. Fıstık tohumları toprağa atıldıktan sonra tamamen doğal olarak su ve organik gübreler kullanılarak yetiştirilmektedir.

Fıstık Kabuklu Faydaları

Fıstık aslında bitkinin köklerinden toplanan bir tohum şeklindedir. Fıstık kabuklu olarak elde edilmektedir.

Fıstık tüketiminin insan sağlığına faydalarından bir kısmını şöyle sıralamak mümkündür;

 • Kötü kolesterolü düşürür
 • İyi kolesterolü yükseltir
 • Mide ve kolon kanserlerine karşı korur
 • Yüksek oranda E vitamini içerir
 • Kan şekerini dengeler
 • Mutluluk hormonu üretimini sağlar
 • Alzheimer ve inme riskini düşürür
 • Hafızayı destekler

Yer fıstığında omega – 3 gibi değerli yağlar bulunur ve bu yağlar kalp ve damar hastalıkları riskini düşürmektedir. Fıstık protein ve aminoasit bakımından zengindir.

Fıstık Kabuklu Nasıl Tüketilir?

Kuruyemiş çeşitleri arasında en sevilenlerden birisi kabuklu fıstıktır. Fıstık kabuklu her gün iki avuç dolusu olacak ölçülerde tüketilerek birçok hastalıktan korunma sağlayabilir. Fıstık kabuklarında bulunan boğumlar elle kolay bir şekilde kırılmasını sağlamaktadır. Kabuklu fıstık en lezzetli şekle tuzla birlikte kavrulduğunda gelmektedir.

Fakat tansiyon gibi tuza karşı mesafeli olanlar için tuzsuz da kavrulabilmektedir. Fıstık kabuğunun kırılmasından sonra ortaya çıkan meyvenin de ince bir kabuğu bulunmaktadır. Bu kabuğun yenilmesinde de hiçbir sorun yoktur ancak isteyen bu kabuğu da kolayca soyabilir. Fıstık kabuklu olarak alındığında içerisindeki meyvesinde birçok besleyici değer de korunmuş olmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül