FINDIK KABUKLU
FINDIK KABUKLU HALKTAN KURUYEMİŞ
FINDIK KABUKLU

FINDIK KABUKLU

Fındık Kabuklu

Fındık huşgiller familyasının Corylus cinsini oluşturan ağaç ve çalı türlerinin genel adıdır. Doğada fındıkkabuklu olarak yetişir. Fındığın yetiştiği yerlere göre birçok çeşidi vardır.

Yetişme Koşulları

Fındıklar kışların ılık geçtiği humuslu ve en önemlisi nemli toprağı sever ve yıllık 1000 -2000 mm yağış ister. Fındıkkabuklu olduğu için içi oldukça korunaklıdır. Ancak bazı böcek türlerine karşı yine de korumakta fayda vardır.

Fındığın Faydaları Nelerdir?

Fındık tüketimi insan sağlığı için oldukça önemlidir. düzenli olarak fındık tüketildiği taktirde kişi kendini daha sağlıklı hisseder. Fındık sağlık açısından oldukça faydalı bir üründür.

İşte fındığın faydaları;

 • Fındıklar çok iyi bir enerji kaynağıdır.
 • Kişi fındık tükettikçe vücudu güç ve enerji kaynağı ile dolar.
 • Aynı zamanda fındık kalp ve damar sağlığı bakımından da çok faydalıdır.
 • Kolesterolü dengeler ve kalp ritmini düzenlemede büyük yardımcı olur. Düzenli fındık tüketimi kalp krizi geçirme riskini azaltır.
 • Fındık kansızlığa iyi geldiği gibi kemik gelişimi içinde oldukça faydalıdır.
 • Hamile kadınların fındık tüketmesi hem kendileri için hem de bebekleri için oldukça
 • faydalıdır.
 • Fındığın aynı zamanda cildi güzelleştirdiği de biliniyor.

Görüldüğü üzere fındık tüketimi gerçekten çok önemlidir.

Kabuklu Fındık Çeşitleri

Yuvarlak Fındıklar: Bir diğer değim ile tombul fındıklar. Bu türün uzunluğu genişliği ve boyutu hemen hemen aynı olup küre şekline benzetilir. Yağ ve protein oranı oldukça yüksektir. Fındık kabuklu olduğu için iç kısmı orta büyüklüktedir. Bu tür Giresun’da oldukça fazla yetişir.

Sivri Fındıklar: Bu cinste fındıkkabuklu olduğu için kırılırken çok fazla zayiat verilir. Bu nedenle fındık kabuklu olarak pazarlanır.

Badem Fındık: Uzunlukları genişliğinden oldukça fazla olan fındık çeşitlidir. Genellikle çok iri ve oldukça gösterişlidir. Ancak kalite bakımından oldukça düşük bir çeşittir. Kırıp işlemek için hiç elverişli değildir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül