FINDIK İÇİ (ÇİĞ)
FINDIK İÇİ (ÇİĞ)
FINDIK İÇİ (ÇİĞ)

FINDIK İÇİ (ÇİĞ)

Fındık İçi

Dünyada fındık üretiminin %70’ini karşılayan ülkemizde en çok sevilen ve tüketilen fındık içi (çiğ) olarak veya kavrulmuş şekilde bulunmaktadır. Fındık içerisinde bulunan doymuş yağlar, vitamin ve mineraller ile tam bir şifa deposu olarak bilinmektedir. Ülkemizde dünyanın en kaliteli fındıklarının üretimi yapılmaktadır. Üretilen fındıkların bir kısmı dorudan tüketicilere sunulurken bir kısmı da yağı çıkartılmak üzere fabrikalara gitmektedir.

Fındık Tüketimi Nelere İyi Gelir?

Fındık tüketimi sağlık açısından hiçbir soruna neden olmadığı gibi insan vücuduna önemli katkıları bulunmaktadır.

Fındık içi (çiğ) tüketildiğinde sağlık açısından faydaları şöyledir;

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Kansere karşı koruma sağlar
 • Kalp ve damar sağlığını korur
 • Diyabet riskini azaltır
 • Yaşlanmaya karşı direnci artırır
 • Beynin daha sağlıklı çalışmasını sağlar
 • Kötü kolesterole karşı savaşır
 • Ruh ve cilt sağlığını korur

Fındık içi tüketiminin kalp ve damar sistemlerine faydalı olması sonuçları üzerine birçok araştırma yapılmış ve bu araştırmalar sonucunda sadece kalp ve damar değil bunun dışında vücutta bulunan birçok organın işleyişinde faydalı olduğu anlaşılmıştır.

Fındık Nasıl Tüketilmelidir?

Fındık her türlü tüketimi yapılabilen nadir kuruyemişler arasındadır. Fındık ağacında meyvenin oluşması sırasında (yeşil) tüketilebilir. Olgunlaştıktan sonra kabukları kırılarak taze bir şekilde tüketilebilir.

Kabuğu kırılın fındık içi çiğ şekilde tüketilebileceği gibi kavrularak da yenilmektedir. Yani fındığın dalında meyvesinin içi oluştuğu andan itibaren her aşamada tüketilebilen bir yiyecek olduğunu söylemek mümkündür. Her şeyin fazla tüketilmesinde zarar olduğu gibi fındığın da fazla tüketilmesi zararlı olabilir.

Fındık içerisinde bulunan doğal yağlar sebebiyle fazla tüketildiğinde sindirim sistemlerinin hızlanmasına sebep olabilmektedir. Ancak fazla fındık tüketmenin öldürücü bir sonucu da yoktur. Fındık içi (çiğ) olarak yeşilken ve olgunlaştıktan sonra tüketilebildiği gibi kavrularak da tüketilebilmektedir.

 

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül