DUT KURUSU
DUT KURUSU
DUT KURUSU
DUT KURUSU

DUT KURUSU

Dut Kurusu

Dut kurusu olarak adlandırılan kurumeyve ağaçta yetişen siyah dut ve beyaz dutun kurutulmasından elde edilen bir besindir. Sağlık açısından zengin olan dutun içindeki su oranı kuruma esnasında azalarak dutun özünün kalmasını sağlar. Bu sebeple de yaklaşık 5 kg olan dutlardan 1 kg kuru dut elde edilir.

Dut Kurusu Faydaları

Dutun kurutulmasıyla elde edilen kurumeyve doğal antibiyotik olarak bilinir. Bu sebeple de uzmanlar tarafından sağlık açısından çok fazla faydası olması sebebiyle tavsiye edilir.

 • Kalp rahatsızlıklarına karşı önleyici özelliği vardır.
 • Doğal mide ilacı olarak kullanılır.
 • Böbrek ve karaciğer gibi organlarda yaşanan rahatsızlıklara iyi gelmesiyle bilinir.
 • Kansızlık üzerinde etkilidir. Kansızlığı içerdiği fosfor ve demir sayesinde geçirir.
 • Dut kurusu ağız içinde bulunan iltihapların temizlenmesini sağlar.
 • Solunum yollarındaki iltihapları temizler. Bu sebeple doğal öksürük ilacı olara kullanılabilir.
 • Kan şekeri ve kolesterolün dengelenmesini sağlayıcı etkisi vardır.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Satışta olan dut kurusunun satın alınmasıyla bu hastalıklar ve daha fazlası için kullanılabilir. Ayrıca satışta olan dut kuruları sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihleri arasında olur.

Dut Kurusu Besin Değerleri

Dutun kurusu besin değeri açısından zengin bir besindir. Bu sebeple tüketilmesinde dikkat edilmesi gerekir. Dut kurusunun 100 gr’ının kalori 336’dır. Ayrıca bu kuru meyve lif, protein, karbonhidrat, potasyum, demir, kalsiyum ve sodyum açısından zengindir. Dutun kurutulmuş hali olan kuru meyve aynı zamanda C, K, E ve A vitamini bakımından zengin bir besindir.

Dut Kurusunun Tüketimi Ve Miktarı

Satın alınacak dut kurusunun tüketimi de oldukça kolaydır. Kuru haliyle meyve olarak tüketilebilir. Diyetlerde 15 gr kadar kullanılabilir. Ayrıca kuru dut suyu hazırlanarak tüketilebilir. Bunun dışında cilt sağlığı için kullanılmak üzere dut kurusu kürü hazırlanarak kullanılabilir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül