CRANBERY
CRANBERY
CRANBERY

CRANBERY

Cranbery 

Cranbery Türk halkı tarafından ya turna yemişi ya da kızılcık olarak bilinen, yetiştirilen ve tüketilen bir meyvedir. Cranbery Türkiye’de hem marmelat hem reçel hem de şerbet olarak kullanılıyor. Hatta kızılcık şerbeti meşhur şerbetler arasında yerini alıyor. Cranbery aynı zamanda C vitamini açısından da oldukça zengin bir meyvedir.

Cranbery yüzyıllardır tıbbı tedavi yöntemlerinde de kullanılmış doğal ilaç niteliği taşıyan bir meyvedir. Özellikle hastalıklarını doğal yollar ile tedavi etmek isteyen birçok hasta evinden cranbery eksiz etmez. Cranbery yakut kırmızısı bir renkte olup tadı oldukça mayhoştur. Bu mayhoş meyve idrar yolları iltihabı içinde doğal tedavi ürünüdür.

Cranbery Faydaları Nelerdir?

Cranbery bir antioksidan deposudur ve bu yüzden insan sağlığına oldukça faydası vardır. 

İşte cranbery faydaları;

 • Sindirim sistemi sorunlarını en az seviyeye indirir.
 • Diş plaklarını ve diş çürümelerini engeller.
 • Kolesterolü dengede tutarak kalp damar sağlığına büyük katkıda bulunur.
 • Kansere karşı büyük savaş halinde olan cranbery anti kanser olarak da adlandırılır. Aynı zamanda meme kanseri ve karaciğer kanserinin oluşumunu engellediğine dair çalışmalar vardır.
 • Kabızlığa iyi gelir.
 • Kanın içerisindeki zararlı maddeleri temizler ve kan kalitesini arttırır.

Görüldüğü üzere cranbery gerçekten de çok faydalı bir meyvedir ve düzenli olarak kararında tüketmekte fayda vardır.

Cranbery Nasıl Tüketilir?

Cranbery işlenerek de direk sadece meyve olarak da yenilebilir. Cranbery meyvesini tam mevsiminde alıp doğal güneş ışıklarıyla kurutularak da tüketilir. Marmelat, reçel ve şerbet olarak Türkiye’de fazlasıyla sevilir ve tüketilir.


 
Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül