CEZERYE
CEZERYE

CEZERYE

Fiyat : ₺8,45(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Cezerye

Cezerye Mersin yöresinde yaygın olarak hazırlanan lezzetli bir tatlı çeşididir. Cezerye yapımında havuç, ceviz, toz şeker ve kaplaması için Hindistan cevizi kullanılmaktadır. Havucun rendelenmesinden sonra toz şekerle kavrulmasıyla havuca tatlı ve koyu bir kıvam kazandırılmaktadır. Cezeryeye lezzetini veren cevizler de eklendikten sonra dilimler halinde kesilerek cezeryeler Hindistan cevizi ile kaplanarak bu mükemmel tat ortaya çıkartılmaktadır. Cezerye her yaştan insanın beğenerek yediği tatlılardan birisidir.

Cezerye Sağlıklı Mı?

Cezerye yapımında insan sağlığına zarar verecek hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Doğal ortamlarında yetiştirilen havuçlar şeker pancarından elde edilen doğal şekerlerle kavurularak cezerye üretimi yapılmaktadır. Cezeryenin ana malzemelerinden birisi olan cevizin de yerli ve hormon gibi zararlı kimyasallar kullanılmayanları tercih edilmektedir.

Her şeyi ile doğal malzemelerden üretilmiş olan cezeryenin sağlık açısından faydaları ise;

 • Cinsel performansı artırır,
 • Enerji deposudur,
 • Mutluluk hormonu salgılanmasını sağlar,
 • A ve C vitamini bakımından zengindir,
 • Kalp ve damar sağlığını korur
 • Gözlere iyi gelir (Havuç)

Cezerye içerisinde bulunan havuç ve cevizin birleşimiyle tam bir şifa kaynağıdır. Cezerye her yaştan insanın rahatlıkla tüketebileceği tatlı türlerinden birisi olarak görülmektedir.

Cezerye Ne Kadar Tüketilmelidir?

Cezerye içerisinde bulunan doğal ortamlarda yetişen havuç, ceviz, Hindistan cevizi ve şeker pancarından elde edilen şeker sayesinde oldukça sağlıklıdır. Bu sebeple cezerye şeker hastalığı olanların dışında (kontrollü tüketilebilir) her yaştan insanın günlük ortalama 80 – 100 gr kadar rahatlıkla tüketebileceği bir tatlıdır.

Cezerye Çeşitleri

Herkes tarafından sevilen cezeryenin farklı malzemeler kullanarak üretilen çeşitleri bulunuyor. Cezerye imalatında kullanılan malzemeye göre fındıklı, çam fıstıklı ve cevizli olarak çeşitleri bulunmaktadır. Cezerye imalatında ana malzeme olarak kullanılan havuç ve doğal yan malzemeler ile tam bir enerji kaynağıdır.

Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül