Cezerye 1 Kg.
Cezerye 1 Kg.

Cezerye 1 Kg.

Fiyat : ₺19,90(KDV Dahil)

İçeriği: Havuç, Şeker,Tarçın, Fındık, Glikoz

Adet

Artır Azalt

 

Halktan Cezerye Sevenlere

Yöresel lezzeti olan cezerye Mersin ve Adana bölgesinde yaygın olarak görülür. Toz şeker, havuç, ceviz ve Hindistan cevizi malzemelerinden oluşur. Cezerye adını Arapçada havuç anlama gelmesiyle anılır. Vitamin ve mineral deposu olan cezerye, vücudun günlük enerjisini tek sefer de karşılayabilir. Sağlığa birçok faydası vardır. Stres ve yorgunluk gibi hastalıklara iyi gelir. Arap kültüründen yüzyıllar önce kültürümüze girdi. Kahve ve çay gibi içeceklerin yanında ikram edilir. Hammaddesinde havuç bulunduğundan birçok vitamin yönünden zengin kaynaklıdır.

 İnsan vücudu için Cezerye oldukça faydalı besindir. Havuç, toz şeker, Hindistan cevizi ile yapılan tatlı türünü; fındık, ceviz ya da Antep fıstığını katarak daha sağlıklı ayrıca farklı tatlarda oluşturulur.

 

C ve A Zengini Cezerye

İçerdiği A vitamini ve C vitamini barındırmasıyla bitmek bilmeyen faydalarıyla cezeryeyi sağlığımız için tüketmeliyiz.

-A vitamini bakımından zengin olması sayesinde gözlerimiz için fayda sağlayan ideal bir besin kaynağıdır. Havucu direk tüketmeyen insanlara, uzmanlar cezeryeyi tavsiye ederler. İleri yaşlarda oluşabilecek katarak hastalığının önüne geçer. İçinde ceviz de bulunan cezerye görme oranını arttırır.

- Fındık içeren cezerye cildin yenilenmesini sağlar. Hücrelerin oluşumunu sağlayan fındıklı cezerye saçların daha gür çıkmasını sağlar.

-Kronik yorgunluğu ortadan kaldıran en doğal besindir. Sinir hücrelerin yapısını koruması sayesinde ruhsal hastalıkların yaşanma olasılığını azaltır. Günümüz koşullarında uzmanlar günde en az iki dilim tüketmemizi tavsiye ediyorlar.

-lif bakımından da zenginliğini koruyan cezerye, kolesterolü düşürüp kalp ve damar sağlığına fayda sağlar. Ayrıca sindirimi düzenleyerek kabızlığı ve ishal oluşmasını önler.

-Aşırı tüketilmeği taktirde kilo vermeye yardımcı olan besindir. Diyet yapanlar için ideal bir tatlı çeşididir.

-Yüksek vitamin ve mineral içerdiği için vücudun enerjisini yükseltir. Yumurtalığı korur ve erkelerdeki sperm oranını arttırır.

-Sinir hücrelerini güçlendirmesiyle beyne sağladığı faydadan da söz edilebilir. Bu sayede ileri yaşlarda görülen unutkanlık ve Alzheimer gibi hastalıkları önler.

Halktan Cezerye Mucizesi

    Omega-3, A ve C vitaminleri bakımından zengin besinlerin yer aldığı cezerye, kış ayların da ortaya çıkan hastalıklara karşı koruyuculuğu oldukça fazladır. Halktan, sizin için temin ettiği cezeryeyi, düzenli olarak tüketildiği taktirde vücudumuza birçok fayda sağlar.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • HIZLI KARGO
  Aynı gün gönderim
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül