Kuru Yemiş

kuruyemiş

Kuru Yemiş Nedir?

Kuru yemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla ile toplanıp beraber buluşulduğunda veya televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatların bir araya getirdiği yiyecek çeşididir.

Kuru yemiş Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Kuru yemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuru yemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan kuru yemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuru yemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için ayrı ayrı ambalajlama yöntemleri kullanıyoruz.

Günlük olarak tüketilmeyen kuru yemişler uzun süreli dışarıda kalması sonucu bozulmalara maruz kalacağı için vakumlu ambalajlar içerisinde muhafaza edilmelidir. Taze olan kuru yemişlerimiz, tazeliğini korumak için hijyenik koşulları altında doğru paketlenmesi gerekiyor. Bizlerde siz değerli müşterilerimize hijyen koşullarına uygun paketleme yaparak hizmet vermekteyiz.

Kuru yemişin Faydaları

Günümüzde en çok tüketilen atıştırmalıklar olarak görülen kuru yemiş ve kuru meyvelerin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır.

Çeşit olarak;

  • Ay çekirdeği,
  • Antep fıstığı,
  • Leblebi,
  • Yer fıstığı,
  • Fındık,
  • Ceviz,
  • Kuru üzüm ve kayısı,
  • Kaju gibi çeşitleri bulunan kuru yemişlerin kısaca faydalarından bahsedelim.

Ay Çekirdeği Faydaları

Kolesterol hastaları için birebir olan ay çekirdeği kolesterolü düşürmek için oldukça etkilidir. Damarlarda bulunan sertlikleri gidermekte yardımcı olur. Cinsellik noktasında arzularda artışa neden olur. Sinir ve kalp hastalıklarına bire bir olarak tavsiye edilir.

 

Antep Fıstığı Faydaları

Günlük yağ ihtiyacını karşılamak için 10-12 adet yenmesi normal bir insan için yeterli olacaktır. Günlük alınan 100 gram Antep fıstığı insan vücudundaki fosfor, vitamin ve protein ihtiyaçlarının %35-%40 gibi oranında karşılamaktadır. Kanda bulunan kolesterol seviyesinde düşüşe sebep olur. Antep fıstığı şeker hastalıklarında kullanılan bir kuru yemiş çeşididir. İyileşme aşamasındaki bir insan için bire birdir ve bünyeyi dirençli hale getirme noktasında etkili bir çözümdür. Akciğerlerde oluşan iltihaplanmaya çözüm olarak kullanılabilir. Göğsü yumuşatarak ağrıların dinmesine sebep olur.

Leblebi Faydaları

Bebek sahibi anneler için sütünde artış meydana getirir. Mideyi rahatlatarak asit fazlalığını alır. İçerisinde yok denecek kadar yağ barındırır ve içerisinde bulunan az miktar yağda insan vücudu için çok yararlıdır. Tokluk hissiyatı verdiği için diyet yapan kişiler tarafından tercih edilir.

Fındığın Faydaları

Kalp ve damarlar için gerekli olan Omega 3 sahibi bir kuru yemiş çeşididir. Omega 3 ile damarda oluşacak sertlikleri ve kanın pıhtılaşmasında önemli rol oynar, tansiyonun düşmesine, şeker hastalarında oluşabilecek kalp rahatsızlıklarına engel olur. İçerdiği yoğun E vitamini dolayısıyla yaşlanma noktasında engele olan bir gıdadır. Kızların özel günlerinde kan şekerlerindeki dengeyi sağlamada çok etkilidir.

Bu ve bunlar gibi birçok kuru yemişin faydaları vardır. Halktan kuru yemiş olarak siz değerli müşterilerimize bu faydalardan yararlanmanız için sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Günlük olarak getirilen kuru yemişlerimiz, siz değerli müşterilerimize ne iyi kalite ve fiyatlar ile sunmaktayız. Sizlerden almış olduğumuz destekler ile ülke piyasasında değerli markalar arasında yerimizi almış bulunmaktayız. 
Etiketler: Kuru Yemiş
Ağustos 05, 2020
Listeye dön