Halktan Şifa Dolu Kimyon

Halktan Şifa Dolu Kimyon

HALKTAN KİMYON ŞİFASI

   Maydanozgillerin familyasından olan kimyon, otsu bir baharat türüdür. Anavatanı Akdeniz ve Orta Doğudur. Türk, Hint, Latin ve Arap mutfağında yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda baharat dışında eski çağlarda şifalı bir bitki olarak da kullanılmıştır. Karbonhidrat, mineraller, vitaminler, protein, demir ve yağ asitleri de dahil olmak üzere 100 farklı kimyasal bileşen içerir.

KİMYONUN GÜÇLÜ ETKİLERİ

Şeker hastalarında doğal tedavi amacı ile kullanılan kimyon, vücudumuzun neredeyse her bir bölgesini tedavi eder. Kemik gelişiminden kolesterole, kalp sağlığından cilt problemlerine birçok sorunlara karşı fayda sağlamaktadır.

Kan Akışını Sağlar:

Hemoglobin içeriği sayesinde kansızlığı tedavi eder ve oksijen seviyesini koruyarak vücut için kan düzeyini dengeler. Ayrıca kandaki şeker düzeyini yeniler ve diyabet riski rahatsızlığını azaltır.

Soğuk Algınlığına Halktan Kimyon:

Özellikle kış aylarında yaşanan üst solunum grip nezle gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak hastalığa yakalanma riski en aza indirmeye yardımcı olur.

Cildi Güzelleştirir:

Ciltte oluşan oluşan sivilce akne, dökülme ve tahriş gibi durumları yatıştırmada oldukça etkili olan kimyon, E vitamini bakımından zengin olup kırışıklık, yaşlanma ve sarkmaları önler.

Güçlü Bir Saç İçin:

Saçların daha sağlıklı büyümesini desteklerken dökülmelere ve yıpranmaları ortadan kaldırır.

İltihap Önleyici:

Karaciğer iltihaplanmalarını söker ve toksinlerden arınmayı sağlar.

Regli Düzeni:

Kadınlardaki adet günlerinin düzene girmesini ve sancıların azalmasını sağlar.

Halktan Doğal Tedavi Yöntemi Kimyon:

Şeker hastalarında doğal tedavi amacı ile kullanımı oldukça yaygındır.

Diyabetin tedavisinde yardımcı:

Kandaki yüksek şeker miktarını azaltan kimyon, diyabet tedavisinde etkilidir. Kanda üretilen şeker normal işlevini kaybettiğinde proteine bağlanırken AGE’ler oluşur. Bunlar vücudumuzda bulunan böbrek, sinir ve kan damarlarına zarar verir. Kimyonda ise AGE2leri azaltan bileşenler bulunur. Bu sebeple kimyon takviyeleri kan şekerini kontrol altında tutabilir.

Halktan Kimyon Faydaları

   Özellikle köfte harcında sıkça kullandığımız kimyon, sadece et yemeklerinde değil sebze yemeklerinde de kullanılır. Kuru fasülye, nohut, mercimek gibi bakliyat yemeklerinin vazgeçilmez baharatıdır.

   Tadının lezzetiyle içerdiğindeki faydalar birleşince yemeklerin olmazsa olması haline gelen kimyon, Halktanın sizlere en uygun en kaliteli ürünüdür.

Etiketler: halktan pazar, halktan pazar online, sağlıklı beslenme, doğal beslenme
Mart 06, 2021
Listeye dön