BADEM (KAVRULMUŞ) 1 Kg.
BADEM (KAVRULMUŞ) 1 Kg.
BADEM (KAVRULMUŞ) 1 Kg.
BADEM (KAVRULMUŞ) 1 Kg.

Badem (Kavrulmuş) 1 Kg.

Fiyat : ₺98,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Badem (Kavrulmuş) Nedir?

Badem, besin değeri yüksek, pek çok hastalığın oluşumunu engelleme özelliğine sahip oldukça faydalı bir kuruyemiştir. Bademin yetişme bölgeleri genellikle ılıman bölgelerdir. Badem; Türkiye, Suriye, İsrail, Ürdün, İran ve Suudi Arabistan topraklarında yetişir. Badem, acı badem ve tatlı badem olarak ikiye ayrılır. Ayrıca badem sütü üretimi ve tüketimi de yapılır.

Bademin Faydaları Neler?

Bademin besin değeri oldukça yüksektir. Badem içerisinde, fosfor, demir, E vitamini, magnezyum ve çinko bulunur. İnsan vücudu için gerekli olan besin değerlerini içeren bademin insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Badem içerdiği besin değerleri sayesinde kalp rahatsızlıkların görülme riskini aza indiriyor, cilt sağlığını koruyor ve kan şekerini düzenliyor. Bademin faydaları arasında kabızlığa iyi gelmesi, kemikleri güçlendirmesi ve damar sertliğini önlemesi gibi olumlu durumları örnek gösterebiliriz.

Kavrulmuş Badem

Kavrulmuş bademin kavrulma nedeni genellikle raf ömrünün uzatılmasıdır. Ancak bu kavurma işlemi bademin içerisindeki besin değerlinin azalmasına hatta yok olmasına neden olmaktadır. Kavurma uygulaması nedeniyle yüksek ısıya maruz kalan badem, içerdiği vitaminleri kaybeder. Bu nedenle kavrulmuş bademin saklanma ve tüketim süresi daha uzun olsa da besin değeri taze bademe oranla oldukça düşüktür. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, hastalıklardan uzak durmak için badem tüketenlerin kavrulmuş badem tüketmemesi önerilir.

Kavrulan Badem Kaç Kalori

Çiğ badem yaklaşık 148 kaloridir ancak kavrulan badem içerdiği nemi kaybetmesinden dolayı 150 kalori gelir. Kilo vermek isteyenler, sağlığını korumak isteyenler tarafından çiğ badem tüketiminin nedeni aralarında kalori ve yağ oranı farkıdır. Kavrulmuş bademin tuzlanma gibi işlemlerden geçmesi bademin daha tuzlu olmasına neden olduğundan tansiyon hastalarının kavrulmuş badem yemesi önerilmez. Ayrıca kavrulan badem, çiğ bademin içerdiği lif miktarının kaybolmasına neden olur.

 

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • HIZLI KARGO
  Aynı gün gönderim
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül