BADEM (KABUKLU)
BADEM (KABUKLU)
BADEM (KABUKLU)

BADEM (KABUKLU)

Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Badem Hakkında Bilgiler

Badem (kabuklu); lezzeti ve içinde barındırdığı birçok vitamin ve mineraller sayesinde dünyanın en popüler besinleri arasındadır. Ilıman iklimlere has bu sağlıklı kuruyemişi tüm doktorlar, belirli miktarlarda mutlaka tüketilmesini önerir. İçindeki kalsiyum, mineral ve proteinlerin fazla olması sebebiyle özellikle hamilelerin ve çocukların yemesi ısrarla tavsiye edilir. Aynı zamanda düzenli tüketildiği takdirde çoğu hastalığı da iyileştirdiği bilinen bir gerçektir.

Badem Çeşitleri

Bu kadar faydalı olan bir besinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Olgunlaştığı döneme, acı-tatlı
oluşuna ve büyüklüğüne göre farklı gruplara ayrılmıştır. Taş badem (kabuklu), diş badem, el
bademi, acı badem, tatlı badem, nurlu badem, acıpayam, şeytanpayam gibi türleri bulunur.

Badem Özellikleri

Özel bir bölgeye ihtiyaç duymayan bu besin dünyanın hemen hemen tüm ılıman yerlerinde yetişmektedir. Ağaçlarda çiçekler halinde açarak kendini gösterir. Yüksek verimli olması için arıların taşıdığı çiçek tozlarına ihtiyacı vardır. Böylece gerekli ortam oluşarak tüm ağaçlardan önce çiçeklenir. İlk hali çağla olan badem, zamanla yumuşak yeşil kabuğunun sertleşmesi ile sert bir görünüm alır.

Badem Faydalı Mıdır?

Bu yemiş vücut için mükemmel bir besin çeşididir. Tek başına yüksek vitamin kaynağı olmasından tok tutma özelliğine kadar sahip olduğu tüm yararları şunlardır:

 • İçerisinde protein, doymamış yağ, lif, magnezyum ve manganez bulunmaktadır.
 • Yüksek antioksidan kaynağıdır.
 • Bol miktarda E vitamini vardır.
 • Çıkarılan yağı cilt bakımında kullanılır.
 • Kan şekerini kontrol etmeye yardımcıdır.
 • Kan basıncını düzenler.
 • Kolesterol seviyesini düşürür.
 • Açlığı azaltarak çok yemeyi engeller böylece kilo alma riskini azaltır.
 • Sindirim sistemini düzenler, yağ yakımını hızlandırır.
 • İltihapları giderir ve bağırsak mikrobunu öldürür.

İnsan için bu kadar çok yararları olan badem (kabuklu); her yaş grubundaki kişiler tarafından aşırıya kaçmadan, tavsiye edilen miktarlarda düzenli tüketilmelidir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül